Nákupy

Obaly pre každú domácnosť

Obaly sú bežnou súčasťou našich životov. Balíme rôzne veci, potraviny, dokumenty, drobnosti alebo iné veci, ktoré potrebujú zachovať svoju kvalitu. Viete čo vlastne máte doma? Používate papierové sáčky, či tie mikroténové alebo sáčky z pevnejších materiálov. Obaly pre každú domácnosť sa dajú kúpiť takmer v každom obchode. Nie však všetky majú vlastnosti a kvality, ktoré by ste mohli aktuálne potrebovať. Paprierové sáčky nie sú vhodné na balenie všetkých druhov potravín a pri kontakte s vlhkosťou rýchlo strácajú svoju kvalitu. Mikroténové sáčky odolávajú vlhkosti lenže ich hustota nevytvára dostatočnú pevnosť na to, aby udržala ostrejšie predmety ako sú napríklad sponky či šróbiky.

využitie obalov v kuchyni

Potrebujeme teda obalové produkty vyššieho kalibru a kvality. Odolnosť je veľmi dôležitá, koniec – koncov riadne usporiadané drobnosti sú pre poriadok veľmi dôležité. Viete čo sú pp sáčky? Určite áno, napriek tomu si niečo o nich povieme. Vlastne ich má každý doma. PP sáčky sú takou nadstavbou pre tie mikroténové. Tam kde ony končia, pp sáčky iba začínajú. Vyrábajú sa totiž z polypropylénu. Polypropylén – skratkou PP je termoplastický polymér používaný v potravinárskom priemysle, odevnom priemysle a mnohých ďalších odvetviach. Je charakteristický pre vysokú odolnosť a pevnosť. Odoláva teda hravo nielen mechanickému zaťaženiu ale aj chemickému zaťaženiu. Odoláva statočne alkoholom, rozpúšťadlám aj olejom.

sáčky využijeme aj počas športu

Je to jeden z najčastejšie využívaných typov plastov vôbec. V domácnostiach sa osvedčil ako výborný obal na balenie ovocia, zeleniny či tekutín ako sú polievky. Potraviny a jedlá v týchto obaloch môžeme jednoducho uskladniť nielen v kuchynskej linke ale aj v chladničke či dokonca mrazničke. Väčšina týchto sáčkov je opatrená jazdcom, ktorý ich hermeticky uzatvára a tak nedáva šancu na možnú kontamináciu potravín škodcami či drobnými nečistotami alebo vlhkosťou. Rovnako spoľahlivo tekutiny udrží aj vnútri sáčku. Je obľúbeným typom obalov nielen v domácnosti ale aj na cestách. Vďaka zatváraniu neprepúšťa vzduch, je teda prvou voľbou pri turistike. Nakoľko je schopný uchrániť svoj obsah aj vďaka nepriazni počasia. Chlieb a pečivo sú dlhšie mäkké a čerstvé pretože tieto sáčiky neprepúšťajú vzduch. Sú skrátka ideálnou voľbou, nech už balíme čokoľvek.