Nákupy

Výťahom jazdíme často, no v presklenej kabíne to je očarujúci pocit

Predstavte si, že sa potrebujete dostať na 15.nadzemné podlažie a výťah nie je k dispozícii, navyše ak máte veľký nákup alebo si chcete byt zariadiť novým nábytkom, po schodoch by bol presun takmer nemožný. Na to však mysleli projektanti pri navrhovaní výškových budov a ku každému pristavali aj výťah. Uľahčuje nám každodenné prekonávanie poschodí pohodlne a bezpečne. Novostavby sú už výťahmi vybavené, niektoré sú zakomponované v interiéri, niektoré ich majú na fasáde a sú zároveň aj oživením, hlavne ak sú ich steny vyrobené zo skla. Stáva sa tak z neho nadčasový prvok v modernom poňatí. Výťahová šachta musí byť vyrobená z bezpečnostného skla a jeho povrchová úprava môže byť v rozličnom vyhotovení, mliečne, matné alebo pieskované a podobne.

Táto výšková budova sa bez výťahu nezaobíde

Jazda vo výťahu, ktorý je umiestnený na fasáde a navyše je vyrobený zo skla, môže cestujúcim priniesť veľmi príjemný a vizuálne aj zaujímavý a originálny prežitok. Samotný výťah má praktickú funkciu, no okrem toho je dekoračným doplnkom Zasklenie výťahovej šachty bezpečnostným sklom celého stavebného diela, či už hovoríme o nových alebo rekonštruovaných budovách. Modernizácia sa môže prejaviť aj takto, ale častokrát sme prekvapení, ak sa v historickej budove nachádzajú tieto technické vymoženosti.

Viacero poschodí prepojí výťah

Zabezpečiť bezpečnosť cestujúcich je samozrejmosť už pri navrhovaní výťahu so sklenenou šachtou, to znamená, že sklo použité na jeho výrobu musí byť bezpečnostné. V spojitosti s tým, že sklo je iný materiál ako ostatné stavebné materiály, treba aj jeho kotvenie a uchytenie prispôsobiť jeho povahe a vlastnostiam. V súčasnosti existuje na trhu mnoho kotevných prvkov a možností ako sklenenú konštrukciu spojiť a ukotviť, ide o moderné systémy s kvalitným prevedením a vysokou bezpečnosťou. Každý, kto sa odvezie vo výťahu so sklenenou šachtou, bude mať z tejto jazdy určite neobyčajný zážitok, pretože umiestnený na fasáde poskytuje krásny výhľad na okolie, ktorý sa zo zeme nedá dosiahnuť. Spolu s tým je výťah aj praktický, rýchlo sa totiž dostanete na poschodie, kam potrebujete a bonusom bude nádherný výhľad počas jazdy.