Nákupy

Čo vám prinesú plastové okná v dome

Veselé farby – plastové okná sa vyrábajú vo viacerých farebných odtieňoch, nie ste viazaní iba na biely alebo hnedý štandard, môžete si priať okná napríklad modré alebo červené. Farebné okná vám rozveselia deň, budú sa páčiť aj deťom a dajú sa umiestniť do akéhokoľvek prostredia. Okrem farebných okien je možné inštalovať aj plastové dvere zhodnej farby, bude to aspoň jednotné a pekné.

okno v dome

Jednoduchú ovládateľnosť – mnohé drevené okná sa časom začnú krútiť, a tiež vplyvom rozdielnych teplôt a vlhkosti vzduchu môžu nadobúdať na objeme. Zle sa potom zatvárajú alebo sa dokonca krížia, a problém býva aj pri umývaní okien, ktoré treba rozobrať, aby bolo možné umyť sklo aj zvnútra. Plastové okná sa naopak nekrútia vôbec, nemá na ne vplyv zmena teplôt vnútorného aj vonkajšieho prostredia a veľmi jednoducho sa zatvárajú a otvárajú aj do ventilačnej polohy. Sú teda výrazne komfortnejšie, než okná pôvodné – vyrobené z dreva.

občerstvenie pri okne

Žiadne nátery – natierať okná v dome, to je snáď za trest. Niektorí z vás možno niečo podobné zažili, a napríklad za socializmu natierali okná v dome ešte ako študenti. Keby išlo len o náter, tak by to bolo ešte zvládateľné, ale z okenných rámov je nutné najskôr odstrániť starú farbu, a to nie je len tak. Väčšinou sa jej zbavíte lúhom alebo plameňom, a to rozhodne nie je nič príjemné, pretože sa pri tom uvoľňujú nebezpečné výpary.

Zníženie hluku – ľudia, ktorí si vymenili okná v dome, vyhodili tie staré drevené s dvojdielnymi tabuľami, a nahradili ich oknami plastovými s vákuovanými sklami, by vám s veľkou pravdepodobnosťou potvrdili, že urobili dobre aj kvôli výraznému zníženiu hluku v obytných priestoroch. Hluk je totiž jeden z významných stresových podnetov, ktoré pôsobia na úrovni podvedomia, pričom navodzujú depresie a zvyšujú tendenciu k agresívnemu správaniu. Značný význam to má hlavne v mestách, pozdĺž frekventovaných ciest, kde autá jazdia aj v noci, a kde sa kvôli hluku zle spia, a aj v obmedzenej miere vetrá.