Nákupy

Prehľadný sklad

Rovnako ako udržujeme poriadok vo svojom dome, musíme mať poriadok aj vo svojej práci alebo firme. Pomocníci pre sklad a distribúciu sú rozmanitý. Za fungujúcim skladom stojí viacero faktorov. V prípade nedostatočnej orientácie vzniká http://www.in-pocasi.cz/clanky/teorie/vitr-jak-vznika/ chaos a ten si v priestoroch logistického odvetvia nemôžeme dovoliť. Logistika je totiž synonymom poriadku a presnosti. Iba tak sú diania počas distribúcie efektívne a životaschopné. Zodpovednosť stojí nielen na manažéroch ale aj na pracovníkoch skladov. Aby ale mohli efektívne pracovať potrebujú primerané kvalitatívne prostriedky a pomôcky na udržanie riadneho chodu skladu. Počas strednej školy som ako študent mala tú česť sa v rámci rôznych brigád zoznámiť s rôznymi skladovými priestormi.

skladovanie tekutín

Atmosféra v jednotlivých skladoch bola rôzna. Tak ako aj usporiadanie skladu a jeho priestory. Časom som si začínala všímať viac dianie okolo seba. Reakcie ľudí na požiadavky vedúcich pracovníkov boli niekedy negatívne, stresujúce či doslova vyvolávali nervozitu na pracovisku. Niekde to tak fungovalo a niekde nie. Prečo? Na vine sú kancelárie ktoré majú neprimerané požiadavky na pracovníkov skladu? Alebo sú na vine skladníci, ktorých už ich fyzicky aj psychicky náročná práca frustruje. Pracovné prostredie v niektorých skladoch bolo veselé a pozitívne aj napriek množstve úloh a situácii ktoré boli niekedy neštandardné a mimoriadne stresujúce. Zamestnanci reagovali pokojne a v atmosfére pokoja sme smenu aj dokončili. Inde sme zažívali krušnejšie chvíle. Každý lietal krížom – krážom a v sklade vládol určitý druh choaosu.

skladovanie v interiéry aj exteriéry

Ako sa vraví ľavá ruka nevedela čo robí pravá a nadávky či negatívne reakcie boli na dennom poriadku. Po smene sme si naozaj vydýchli a s pocitom neskutočnej únavy sme šli domov. Časom mi to nedalo a vďaka odpovediam na moje otázky som dospela k záveru, že za fungujúcim skladom a spokojnými zamestnancami stojí efektívne rozložený sklad. Regále neboli plné otvorených či natrhnutých papierových krabíc s tovarom a materiálom. Štítky pomáhali aj nám,,novým,, sa rýchlejšie orientovať v priestore a rýchlejšie teda plniť aj zadané úlohy bez nejakej zvýšenej hladiny stresu. Od plastových boxov po plastové palety bol priestor využitý na maximum ale stále prehľadný a efektívne pracujúci. Tajomstvom fungujúcich skladov je teda správne použitie obalových materiálov.