Nezařazené

Facebook ukazuje úsilie bojovať proti Fake news

Spoločnosť Facebook rozšíri svoje programy kontroly faktov na nové krajiny, podrobnejšie preskúma fotografie a videá a zvýši vplyv kontroly faktov prostredníctvom nových techník, ktoré by mohli zahŕňať identifikáciu duplikátov a používanie kontroly pohľadávok.
Bude lepšie monitorovať opakujúcich sa páchateľov a podľa potreby vykonať potrebné opatrenia. Vynaloží nové úsilie na zlepšenie meracích techník a partnera s akadémiami poskytne väčšiu transparentnosť.
Toto úsilie bude pokračovať na neurčito, uviedol Facebook, pripúšťajúc, že ​​stále je veľa priestoru.

falešnost

Svet sociálnych médií
Falošné správy neovplyvňujú samotné Spojené štáty, preto sa spoločnosť Facebook rozhodla rozšíriť svoj program kontroly faktov na celom svete. Od spustenia programu minulú jar sa program rozširovania faktov tretej strany už rozšíril do 14 krajín. Účastníkmi sú napríklad The Associated Press, Snopes, Factcheck.org a The Weekly Standard v Spojených štátoch, ako aj 20 minút a Agence France Presse vo Francúzsku a Aos Fatos v Brazílii.
Tieto certifikované a nezávislé skupiny – ktoré doteraz znížili distribúciu príbehov označených ako „falošné“ v priemere za 80 percent – budú naďalej hodnotiť presnosť obsahu na Facebooku.

sociální sitě

Opravy a spory budú spracované podľa vlastného uváženia, ale skupiny boli vyzvané, aby reagovali na žiadosti v primeranom časovom období – zvyčajne jeden pracovný deň na jednoduchú opravu a až niekoľko dní na zložitejšie spory ,
Spoločnosť Facebook rozšíri fakturáciu na fotky a videá a použije nové technológie. Strojové učenie napríklad umožní identifikovať duplicity odhalených príbehov.

novinky

Strojové učenie sa tiež využije na identifikáciu a zníženie počtu zahraničných stránok, ktoré by mohli ľuďom šíriť finančne motivované podvody.
Úsilie o zlepšenie metód merania a transparentnosti zahŕňa viac partnerstiev s akademickými pracovníkmi na vykonávanie nezávislého výskumu o úlohe sociálnych médií, ktoré zohrali v nedávnych voľbách, ako aj o vplyve na demokraciu vo všeobecnosti.
Tí, ktorí zistili, že porušujú pravidlá týkajúce sa šírenia falošných správ, môžu byť penalizované znížením ich prítomnosti na Facebooku a odstránením ich schopnosti speňažiť obsah.