Nezařazené

Sila maličkostí

Možno by ste o tom trochu pochybovali, ale práve maličkosti majú obrovskú silu. Silu, ktorú im nezoberie ani to, že sú drobné. Čím sú drobnejšie, tým viac sú podstatnejšie. Práve o tom by ste sa mohli presvedčiť v tomto článku -. Článok jasne a výstižne dokazuje to, že aj taká maličkosť dokáže byť dosť podstatná, pretože bez nej by sme ohrozili seba, naše zdravie a možno aj našich blízkych.

kytka

Neustále sa okolo nás mihá množstvo vecí, ktoré používame. Keby sme tieto veci chceli čo najviac zredukovať dostali by sme sa na celkom zaujímavé číslo. Mňa osobne fascinujú ľudia, ktorí dokážu vyžiť len s málom. S málom hocičoho – či už pani, ktorá má v šatníku len 30 kusov bežného oblečenia alebo pani, ktorá spolu s rodinu redukuje svoj odpad a tým pádom sa jej redukuje aj spotreba. Alebo dokonca až také extrémy, keď sa nájdu ľudia, ktorí vyžijú aj úplne bez odpadu alebo dokonca aj bez peňazí.

…žiť život taký, aký si ani nevieme predstaviť…
Dodáva mi to obrovskú chuť vydať sa jedným z týchto smerov, pretože sú pre mňa tak fascinujúce, že sa tomu skrátka nedá odolať. Potom však príde moja maličkosť – napríklad chuť na sladké a hľadám východisko z tejto situácie kúpou keksíka alebo nanuku. Tým pádom sa už dnes zo mňa nestane človek, ktorý žije bez peňazí ani človek, ktorý žije bez odpadu alebo ho redukuje len na nevyhnutné. A práve aj tieto maličkosti sú tak obrovsky podstatné, že keby ich nebolo, tak si vieme žiť život taký, aký si ani nevieme predstaviť…

jahody

Netreba podceňovať silu maličkostí, pretože sú tu s nami na každom jednom našom kroku a ovplyvňujú práve ten ďalší krok, ktorý nás posúva ďalej. Ktorým smerom to už uvidíme samy. Či to bude ten smer, ktorý sme si predstavovali alebo nás naše kroky zavedú niekam úplne inam, kam sme to vôbec nechceli. Je len na nás… a na našich maličkostiach ako budeme nakladať so svojim životom.