Nezařazené

AKO SA NAUČIŤ „MEDITOVAŤ“ POČAS CHÔDZE

Nie nemusíte kvôli tomu cestovať do Tibetu ani navštíviť indický šarm. V tomto článku nájdete tip ako sa dá jednoduchá meditácia skĺbiť s bežným životom. Zistíte, že je ju možné robiť počas najbežnejšej dennej činnosti akou je chôdza. Nemyslite si ale, že meditácia je jednoduchá. Vyžaduje čas a energiu. Vašu vytrvalosť, sústredenie aj disciplínu. Ale výsledok bude stáť za to.
 
modelka

Meditácia pri chôdzi
Meditácia počas chôdze vám pomôže v posune zo statického pokoja ku každodennému pokoju. Je to meditácia v pohybe a je často používaná ako alternatíva k sedeniu.
Chôdza je zvlášť vhodná pre obdobie keď ste príliš nekľudní.
Hodina takejto chôdze vás oslobodí od nepokojnej energie a prinesie lepší vzhľad.
Na jej prevedenie potrebujete iba dostatočne veľké miesto v súkromí, kde môžete urobiť 5 až 10 krokov v priamej línii.

joga
 
Minútu pozorne stojte.
Ruky môžete mať v akejkoľvek pozícii.
Potom počas nádychu zdvihnite pätu jednej nohy, počas výdychu ju nechajte spočívať na prstoch.
Počas nádychu tú istú nohu pomaly zdvihnite, posuňte dopredu a pri výdychu ju položte na zem.
Celý postup opakujte s druhou nohou.
Kráčajte veľmi pomaly na druhú stranu, minútu tam postojte a kráčajte späť.
Všímajte si napätie, ktoré vzniká vo vašom tele a uvoľňujte ho hneď ako si ho uvedomíte. Vnímajte každý sval, nohy nech sa stanú celým vašim svetom. Nemyslite na nič iba vnímajte.

slečna
 
Aby ste zvýšili svoju citlivosť môžete každý pohyb rozdeliť do jednotlivých oddelených častí. Sledujte nohy ako prechádzajú procesom zdvihnutia aj došliapnutia. Ak sa vaša myseľ rozhodne „cestovať“, uvedomte si to a obráťte pozornosť späť na chôdzu.
 
Na začiatku sa môžu objaviť problémy s udržaním rovnováhy. Je to prirodzené nakoľko nohy používate novým spôsobom. Ak sa objaví pocit márnosti, iba ho nechajte odznieť.
 
Pointou tohto celého procesu je to, že sa sústredíte na jednoduché pocity zatiaľ čo všetko ostatné zostane odsunuté nabok. Nezostane žiadny priestor na rušivé myšlienky. Myseľ si „oddýchne“ a otvorí sa novým nápadom.