Nezařazené

13 najlepších cestovných aplikácií

Cestovanie na dovolenku a cestovanie na nejaké nové, zatiaľ neprebádané miesto je vždy veľkým dobrodružstvom.  Ale buďme úprimní, takisto mierne stresujúce – všetko, čo musíme urobiť pred dovolenkou, čo si musíme vziať so sebou, plánovať trasu…

Našťastie žijeme vo veku, v ktorom je aplikácia skoro pre všetko. A tieto bezplatné aplikácie na cestovanie urobia vašu dovolenku oveľa menej stresujúcou.
špendlíky na mapě

1. Packpoint

Táto aplikácia vám poradí, čo by ste si mali zbaliť na základe počasia, dĺžky pobytu a aktivít ktoré budete vykonávať. Zoznam môžete zdieľať aj s priateľmi a členmi rodiny, ktorí potrebujú balík pomoci.

2. Netcare Assist

Nikdy neviete, kedy budete potrebovať prvú pomoc – a ak ste na dovolenke, možno nebudete vedieť, čo robiť alebo kde získať pomoc. Táto aplikácia vám pomôže zavolať lekára alebo ambulanciu a nájsť najbližšiu nemocnicu. Má tiež základné informácie o tom, čo robiť v rôznych núdzových situáciách.

3. Waze

Čo je horšie, ako sa dostať do zápchy na ceste do vášho dovolenkového cieľa? Služba Waze používa údaje generované používateľmi v reálnom čase, aby ste sa uistili, že budete mať čo najlepšiu cestu kamkoľvek.

4. TripAdvisor

Vždy je ťažké si vybrať, kde sa budete stravovať, keď ste mimo domova. Aplikácia umožňuje ľahký prístup k najlepšie hodnoteným reštauráciám vo vašej oblasti.

5. SoundCloud

Cestovanie bez hudby – zbytočné a depresívne. Toto je ​aplikácia ktorá ponúka množstvo skladieb.

6. Wiffinity

Uložte dáta, keď ich skutočne potrebujete pomocou bezplatnej aplikácie na vyhľadávanie Wi-Fi. Táto aplikácia je užitočná najmä v zahraničí, ak sa chcete vyhnúť nákladom na dátové roamingové poplatky.

7. Guides by Lonely Planet

Lonely Planet je dokonalým zdrojom podrobných informácií o prázdninových destináciách. Získajte návrhy aktivít, mapy, informácie o prehliadkach a tipy na cestovanie na jednom mieste.

 

8. Uber alebo Taxify

Keď ste v novom meste a potrebujete pomoc s tým, že sa neviete dostať kam chcete, tak jazdiace aplikácie ako Uber a Taxify sú pohodlné a ľahko použiteľné. Len sa uistite, že tieto služby sú dostupné tam, kde idete, skôr než sa na nich spoliehate!

9. LiveTrekker

Aplikácia sa zameriava na turistov a chodcov, na sledovanie cesty, ktorá vám umožní vidieť, kde ste boli (vrátane štatistických údajov o nadmorskej výške a vzdialenosti) a zaznamenávať to, čo ste zažili. Je to skvelé pre zachovanie spomienok a zdieľanie s blízkymi, keď sa vrátite.

10. Wolfram Sun Exposure

Uistite sa, že vaša rodina bude na slnku v bezpečí. Toto je aplikácia, ktorá vám povie, ako dlho môžete tráviť čas na slnku (na základe vášho tónu pleti, polohy a ochrany, ktorú ste použili).

11. XE Currency

Získajte aktuálne informácie o menových výkyvoch s touto jednoduchou konverziou živej meny. Táto cestovná aplikácia je nevyhnutná pre každého, kto plánuje zájazd v zámorí. Môžete si  tiež nastaviť upozornenia na monitorovanie výmenných kurzov.

12. TripIt

Pripravte sa na organizáciu najlepšie organizovanej dovolenky svojho života s programom TripIt. Jednoducho posielajte e-maily týkajúce sa vašich cestovných plánov na e-mailovú adresu TripIt a aplikácia vytvorí itinerár pre vašu dovolenku. Jedna z najlepších aplikácií pre cestovanie, ak sa jedná o zájazd do zahraničia a chytenie viacerých letov alebo iných spôsobov dopravy.
vybavení cestovatela

13. Google Translate

Aplikácia Google Translate môže byť vašim ,,záchrancom“, keď ste v cudzej krajine a nehovoríte ich jazykom. Môžete ju nielen použiť na okamžité prekladanie reči, ale môžete tiež urobiť snímku s fotoaparátom a aplikácia to preloží pre vás.