Financie

Nezmysel menom rodičovské dôchodky

Pred nejakým časom vymysleli naši páni poslanci ďalšiu perličku tzv. zákon že naši rodičia budú dostávať rodičovské dôchodky samé choré nezmysli niekto kto má 1000eur dôchodok nechápem načo mu je to. A ďalšia vec je to že niektorý rodičia dostanú pár smiešnych centov a iný sa nabalia prečo to radšej nerozdelili rovnakou čiastkou keď to už vymysleli hrozne nás to normálne rozčúlilo no keby len nás. Normálne od nich počuť samé perličky. Veľké zvýhodnenie na posmech. A teraz od 1.8.2023 ďalšia perla prehodnotenie invalidných dôchodkov sme zvedavé komu a ako nadelia poznám známu je to moja kamoška je po porážke a mám chybnú chrbticu síce chodí ale ťažko jeden čas pracovala u nás v obci ako VPP pomáhala sadiť a pod nikde ju nechceli zobrať pracovať ako keby bola odpad kvôli zdravotným problémom tiež si podala štyri krát na invalidný dôchodok a zamietli jej ho to je štát smutná štatistika nášho štátu má dve maloleté deti a muža ťažko chorého má rakovinu dostane plný invalidný dôchodok jej muž ona len rodičovský príspevok ako majú žiť? Nehoráznosť číra.

úrad spravodlivosti

Keby mohli pracovať tak by išli pracovať .Ich dcéra končí strednú školu všetko musia platiť no ako keď nemajú dostatok financií Bože pomáhaj im. Nechápeme jednu a tú istú vec že nepomôžu ľudom ani trochu ony si prideľujú asi majú málo. Som zvedavá ako teraz prerozdeľujú peniaze invalidné dôchodky mám dojem že tým čo majú veľké invalidné dôchodky pridelia druhá kamarátka má takmer 300eur a robila mizerný jeden rok vo fabrike nerobila ani potom nikde len doma si na čierno privyrába veštením no čudujem sa jej aj ľudom že jej nato naletia no poďme ďalej poznám ľudí čo pracovali v obchode na TPP alebo keď len brigádne majú minimum invalidný dôchodkov smiešnu sumu 86eur neviem podľa čoho to rozdeľujú asi majú svoje meradlo choré a pod úroveň.

riešenie problematiky

Kamarátka má teraz po kontrole 60%inalid no neviem a nechápem na základe čo taký čo má kvadruparézu a porážku vyrúbu mu 45% invalidný. Choré každý kto je chorý nemôže pracovať mal by mať rovnakým dielom invalidný dôchodok ony si najprv dajú že prehodnotia tak že prípady čo tých tzv. Rómov no nie som rasista ale tí nikdy nepracovali dostanú kopu peňazí na deti a pod. Malo by to byť fair play nie ako sa im zachce. No nevieme či sa tu niečo zmení môžeme sa stážovať aj na Lampáreň.