Nezařazené

Led žiarovky- najúspornejšia súčasť bývania

Chcete začať šetriť? Toto je otázka, na ktorú asi každý z vás odpovie kladne, minimálne sa aspoň zhodneme v tom, že šetriť našim obmedzeným finančným rozpočtom je rozumné- ale zas nie za cenu, aby sme sa priveľa obmedzovali. Vždy sa dajú nájsť totiž cesty, ako sa dajú niektoré veci kúpiť alebo využívať lacnejšie. A v tomto smere sa zamerajme hlavne na osvetlenie, pretože ako vieme, túto súčasť potrebuje každá domácnosť, každý podnik, každé pracovisko.

led žiarovka

Prestať svietiť alebo svietiť iba príliš obmedzene, to nie je riešenie. Správnym riešením v tejto situácii je- svietiť bez väčších obmedzení- ale s úspornými svetelnými zdrojmi, akými sú led ziarovky. Práve s úspornejším osvetlením dokážeme pravidelne znižovať výdaje.

Vlastnosti spojené s úsporou sú pri led žiarovkách najznámejšie, vlastne v tomto ohľade prinášajú najväčší efekt. Emitujú kvalitné svetlo a pritom si pýtajú v podstate minimálnu spotrebu energií a určite „žerú“ menej, než tá klasická stará žiarovka, ktorej rozsvietenie bolo komplexnejšie a väčšinu energií aj tak premieňalo na teplo- a nie na svetlo. Led žiarovka naopak premieňa až 80 % z elektrickej energie na emitovanie čistého svetla.

dve žiarovky

Dôvodom je, že žiarovka s označením LED (Light Emitting Diode) využíva úplne inú technológiu, hoci sa na prvý pohľad od svojich predchodcov svojim výzorom nijak zvlášť neodlišuje. Jej „vnútro“ ale funguje inak- k žiareniu svetla sa tu využívajú svetlo emitujúce diódy. A tie sú mimochodom hlavnou súčasťou všetkých typov svetelných produktov led- takisto napríklad reflektorov, trubíc, svietiacich pásikov, panelov, atď.

Za zmienku ale stojí tiež vysoká životnosť, ktorá sa udáva pri tomto najúspornejšom type žiaroviek- životnosť sa odvádza od výdrže a kvality použitých diód- zvyčajne sa stretávame s tvrdením, že tieto zdroje vydržia svietiť 50 000 až 100 000 hodín.