Nákupy

Prvkov na kotvenie sklenených konštrukcií nie je nikdy dosť

To, že už nestaviame iba z tehál, kameňa či betónu, ale k týmto materiálom pribudlo aj sklo, a to vo veľkej miere, nie je žiadna novinka. Každá moderná novostavba tak disponuje viacerými typmi sklenených konštrukcií, niektoré aj veľkoplošné, a na ich spájanie či kotvenie využívame technologicky prepracované kvalitné spojky, úchyty, závesy a podobne. LM-MONT je spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou a realizáciami konštrukcií rozličných typov na moderné stavebné diela. Vo svete ich má už množstvo a veľmi kvalitných. Okrem hliníkových konštrukcií má vo svojom výrobnom programe aj plastové a sklenené konštrukcie, ich vzájomné spájanie a kombinovanie je však náročnejšie na spôsob kotvenia a prepájania.

Oceľ, sklo, hliník, moderné materiály

Spoľahlivá spoločnosť sa však potrápi aj s takými výzvami, pri ktorých potrebuje navrhnúť a vyrobiť nové druhy konštrukcií, a pritom zaručiť ich kvalitu. Sklenené konštrukcie sa v budovách kotvia rozličnými spôsobmi, závisí to od toho, na aký materiál ich treba pripojiť, iné je kotvenie skla so sklom a iné, ak chcete spojiť sklo a murivo. Presklenie je náročnejšie na manipuláciu s veľkými formátmi, a tiež si vyžaduje aj väčšiu opatrnosť pri preprave, hoci sklo sa používa v bezpečnostnom prevedení.

Každé použitie si vyžaduje iné riešenie

Najčastejšie sa inštalujú presklené steny a dvere, posuvné alebo otváravé, menších, ale aj veľkých rozmerov. Pre steny, ktorých súčasťou sú dvere, treba pri ich kotvení použiť kotviaci prvok s označením MIN801OS lmmont.sk – samozatvárací hydraulický záves s bočným kotvením, určený pre spojenie skla a steny, môžu mať dva typy povrchovej úpravy : alinox alebo strieborný elox. Prvok je vhodný pre hrúbku skla 8,10,12mm, krídlo môže mať maximálnu šírku1000mm a maximálna hmotnosť krídla na jeden pár je 100kg. Takto pripravený kotviaci prvok bude určite kvalitným a spoľahlivým riešením jednej z možností použitia skla v interiéri.