Nákupy

Pochôdzne sklo môže byť dizajnovým prvkom priestoru

Dizajnérska kreativita prináša veľmi pekné a estetické priestorové návrhy, skvelé detaily a možno aj nejaké tie vychytávky v priestore podľa žiadosti a preferencií klienta. To, že je sklo ako materiál populárne a veľmi moderné už asi každý vie. Realizácie zo skla skrášľujú nejeden interiér. Pritom môže ísť o obchodný dom, administratívnu budovu alebo moderný hotel či dom. Sklo sa používa napríklad na zábradlie, sklenené zásteny, sprchové kúty, dvere atď.

skupiny ludi v priestore

Podobne sa sklo dá použiť napríklad aj na podlahu. Sklenena podlaha je naozaj veľkou vychytávkou každého priestoru. Prináša, ako všetky realizácie zo skla, priestoru viac svetla, optického zväčšenia a príjemnej energie. Pochôdzne sklo je dostatočne pevné. Nemusíte sa báť, že sa ľahko poškodí. Ide o viacvrstvové bezpečnostné sklo, ktoré aj keby sa extra silným nárazom poškodilo, bude držať pokope. Sklenená podlaha nemusí byť len čisto číra a priehľadná, dá sa spraviť napríklad aj z mliečneho skla. Využíva sa najmä v moderných obchodných domoch a budovách, no pre niektorých fajnšmekrov sa samozrejme tieto vychytávky dajú zakomponovať aj do ich moderných domovov.

pôdorys

Možnosť sklenenej podlahy prináša opäť viac kreativity a inšpirácie do projektovania stavieb, hotelov a domov. Sklenená podlaha, môže byť zaujímavých a originálnym prvkom každého priestoru. Záleží však, kde presne sa umiestni, akú funkciu bude plniť a pre koho. Číre sklo pod sebou asi nebude veľmi vyhovovať ľuďom, čo sa napríklad boja výšok. Naopak pre niekoho, kto má výšky rád, bude úplne perfektným riešením. Úlohou dizajnérov a projektantov je teda pekne pospájať a navrhnúť jednotlivé prvky každej budovy a detailov prevedenia interiéru, aby vyhovoval užívateľom, majiteľov a zároveň bol originálnym. Krásne realizácie sklenených podláh nájdete na Lmmont.sk, tak sa nechajte inšpirovať, čo všetko sa dá so sklenenou podlahou a pochôdznym sklom dosiahnuť.