Hafla o.z.  - oriental dance parties

Obcianske združenie Hafla je združením s cielom spájat ludí prostredníctvom tanca, hudby a umenia.

 
 

Hafla o.z. - pravá orientálna párty

Slovo Hafla znamená párty v arabskom jazyku. Spája sa s orientom a vystúpeniami takzvaných brušných tanečníc. Málokto však vie, že orientálny tanec nie je len vlnenie bokmi a trasenie hruďou. Vyvíja sa, preberá prvky z iných tancov, vrátane klasického, spoločenského alebo latinskoamerického či jazzu. Má svoju folklórnu, tradičnú časť aj modernú, pri príprave choreografií no aj pri improvizácii existujú viaceré pravidlá – či tanečné alebo etické, ktoré skutočne profesionálna tanečnica rešpektuje.

Občianske združenie Hafla je združením s cieľom spájať ľudí prostredníctvom tanca, hudby a umenia. Tieto očakávania napĺňame najmä prostredníctvom organizovania orientálnych, neformálnych párty (hafiel) a tanečného festivalu Pressburg dance fest.

Nechceme sa preto orientovať len na kultúru blízkeho východu,  ale aj na tanečné umenie všetkých častí sveta.

Novinky

Summer Night Hafla 2019 na Mágio Pláži

Od Šariša až do Káhiry. Spojenie orientálneho i slovenského folklóru, amerického tanečného štýlu Tribal s rôznymi žánrami tanca a hudby.

V spolupráci s Mágio Plážou organizuje občianske združenie Hafla.
Vstupy: 11:00, 13:00, 15:00, 17:00. Vstup zdarma.

Post-Halloween Hafla - Nightmare Before Christmas

Netradičné spojenie orientálneho, indického tanca a hudby s neorientálnymi štýlmi tanca a show. Fúzie v hororovom a fantasy štýle.
Vstupné: Dobrovoľné

Kedy: 17.11. 2018 19:30
Kde: DK Luky, Viglasska 1, Petrzalka (Pri Braniku)

Program
Ak sa chcete k nám pridať, napíšte do 15.10. na email info@hafla.sk.
Uvítame aj netradičné čísla ako LED show, akrobatické vystúpenia, ... či rôzne herecké scénky. Predstavivosti sa medze nekladú. (Pódium je menšie.)

POZOR
Vyhlasujeme súťaž o zaujímavú grafiku, poprípade aj vlastnú upravenú fotografiu s horrorovo tanečnou tématikou. Výherná grafika bude použitá na plagáte. Posielajte do 15.10. na email info@hafla.sk.

Hľadáme dobrovoľníkov!

Ste ochotní pomôcť pri príprave festivalu Pressburg Dance Fest v septembri? Určite o vás stojíme. Budete súčasťou veľkého festivalu, zažijete tu správnu atmosféru. Môžete sprevádzať hostí, tlmočiť, alebo len variť kávu či starať sa o to, aby žiadna tanečnica nezmeškala svoje vystúpenie.

Dobrovoľník by mal riadne vyplniť a podať prihlášku do 10.9.2018 (vrátane). Je treba uviesť v poznámke, čím by ste mohli a radi pomohli v organizácií festivalu. Podrobnosti spolupráce budú stanovené po osobnej dohodne s organizátorom.

Formulár a informácie nájdete tu: Pressburg Dance Fest.