Hafla o.z.  - oriental dance parties

Obcianske združenie Hafla je združením s cielom spájat ludí prostredníctvom tanca, hudby a umenia.

 
 

Hafla o.z. - pravá orientálna párty

Slovo Hafla znamená párty v arabskom jazyku. Spája sa s orientom a vystúpeniami takzvaných brušných tanečníc. Málokto však vie, že orientálny tanec nie je len vlnenie bokmi a trasenie hruďou. Vyvíja sa, preberá prvky z iných tancov, vrátane klasického, spoločenského alebo latinskoamerického či jazzu. Má svoju folklórnu, tradičnú časť aj modernú, pri príprave choreografií no aj pri improvizácii existujú viaceré pravidlá – či tanečné alebo etické, ktoré skutočne profesionálna tanečnica rešpektuje.

Občianske združenie Hafla je združením s cieľom spájať ľudí prostredníctvom tanca, hudby a umenia. Tieto očakávania napĺňame najmä prostredníctvom organizovania orientálnych, neformálnych párty (hafiel) a tanečného festivalu Pressburg dance fest.

Nechceme sa preto orientovať len na kultúru blízkeho východu,  ale aj na tanečné umenie všetkých častí sveta.

Novinky

Zatancujte si víťaznú choreografiu!

Michaela Buštová - Víťazná choreografia na romantickú skladbu

Víťazná choreografia zo súťaže Orient Connection na romantickú emotívnu skladbu Waela Kfouru.

Sobota 24. februára 2018, 10.00 až 12.00 hod., SAHRA - Dance & Relax Studio, Záhradnícka 46/A, Bratislava, 12 eur

HLÁSIM SA

Hľadáme dobrovoľníkov!

Hľadáme ochotného dobrovoľníka na 23.2. 2018 (priblizne od 18:30 - 00:00), kedy organizujeme akciu Sen noci Orientálnej 2018. Náplňou by bolo výpomoc s predajom bazarového tovaru, poprípade menšie drobné výpomocné úkony, ktoré budú potrebné na mieste.

- každý dobrovoľník ma vstup na akciu zdarma

- o.z. Hafla venuje 10% zľavu na tanečné semináre nami organizované v roku 2018

Ozvite sa do 22.2. na adresu info@hafla.sk

Sen noci Orientálnej 2018 - Hodvábna cesta

Tradičný orientálny večer v kultúrnom stredisku na Vajnorskej ulici. Príbeh spojený s putovaním po starodávnej obchodnej ceste v podobe rozprávkovej show s medzinárodným umeleckým obsadním. Hlavným hosťom je svetovo uznávaná tanečnica Kathreen Derouet(CZ).

23.2. 19:00 - Stredisko kultúry BNM - Vajnorská 21

Špeciálna ponuka!

Do 12.2. môže prvých 50 získať vstupenku za 9 eur na Sen noci Orientálnej 2018. Píšte Lydke na email: miksikova.lydia@gmail.com

Venujte nám 2%, Hafla o.z.

Hafla pre Vás už piatym rokom organizuje orientálne eventy. Oslávte tento rok s nami naplno a orientálne. Už onedlho, 24. februára, môžete na akcii Sen noci orientálnej, či na našej tradičnej Hafle počas roka (dátum upresníme) a na medzinárodnom festivale Pressburg Dance Fest. Budeme radi, ak nám venujete 2%, aby sme sa mohli každým rokom zlepšovať a pozývať zaujímavých hostí.
2% - www.dvepercenta.sk

Summer Night Hafla 2017 u Červeného Raka

Popoludnie a večer spojené s orientálnym tancom. Účinkujú tanečnice zo Slovenska a z Českej republiky. Diváci uvidia folklórne ladené vystúpenia aj modernejšie poňatie súčasného orientálneho a indického tanca. 

V spolupráci s Letnou čitárňou U červeného raka organizuje občianske združenie Hafla. 

Začiatok o 17:00.
Vstup zdarma.

Pressburg Dance Fest 2017 - V Marockom štýle

Charafe Ennaji - náš prvý hosť na Pressburg Dance Feste 29.9. až 1.10. v Bratislave

Ako sa už stalo tradíciou, prvý zahraničný hosť tohtoročného Pressburg Dance Festu je opäť muž a je ním Charafe Ennaji z Maroka. Do Bratislavy privíta v dňoch 29. septembra až 1. októbra ako člen medzinárodnej poroty, predstaví sa na show a stretnúť sa s ním budete môcť aj na seminároch.

viac informácií na našej webovej stránke Pressburg Dance Fest